Mapa

Osiedle nie bez przyczyny zyskało określenie ekologicznego, gdyż już sam dojazd do niego przez  most na jeziorze, pozwala się odizolować od hałasu miasta, a tym samym wyciszyć. Kolejnymi  zaletami są  czyste powietrze, spokój i cisza.  „Bocianie Gniazdo” jest to wyspa otoczona jeziorami i kanałami żeglownymi o szerokości ok. 10m, łączącymi oba jeziora, co umożliwia mieszkańcom wypłynięcie łódką czy żaglówką niemal spod własnego domu... Mimo tego, iż osiedle otoczone jest przez wodę – teren jest całkowicie zmeliorowany, suchy i piaszczysty, co niewątpliwie jest wielką zaletą. Przebadany geologicznie. Głównym zamierzeniem było  stworzenie tu odpowiednich warunków zwiększających poczucie bezpieczeństwa.

Grunty zostały podzielone zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego części gminy Ełk uchwałą nr XX/102/96 Rady Gminy w Ełku oraz w wyniku podziału geodezyjnego, którego projekt został zatwierdzony ostateczna decyzją kierownika Urzędu Rejonowego w Ełku z dn. 23.05.1997r. nr OG.611-1/67/97.

Zabudowa przybierze kształt osiedla mieszkaniowego domów jednorodzinnych, wolnostojących. Teren uzbrojony jest w drogi utwardzone, wodociąg miejski, oświetlenie uliczne, energię elektryczną, sieć gazową, sieć telefoniczną, telewizję kablową, przystanek MZK.

Większość odwiedzających naszą dzielnicę stwierdza, że będzie to z pewnością najpiękniejsze osiedle w Ełku, a w przyszłości jedno z najpiękniejszych w kraju. Mieszkańcy „Bocianiego Gniazdka”, którzy  są również obywatelami całego świata (Ameryka Północna a nawet Południowa, Wyspy Brytyjskie, Europa Zachodnia) – oczarowani są jego położeniem jak i malowniczym rejonem Krainy Tysiąca Jezior. Dlatego też zapraszam wszystkich, by ujrzeli, jak wspaniale rozwija się osiedle "Bocianie Gniazdo"!